Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.
Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/3/druzina is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/12/druzina-betlem is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/10/druzina-mandala is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Družinové dění

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/3/druzina is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

{gallery}ilustrate/zivot/2015/3/druzina{/gallery}

Předvánoční Betlém

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/12/druzina-betlem is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

{gallery}ilustrate/zivot/2013/12/druzina-betlem{/gallery}

Mandala 22. října

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/10/druzina-mandala is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Za teplého slunečného počasí jsme se vypravili na louku ke starému židovskému hřbitovu pouštět draka. Cestou jsme se zastavili na dětském hřišti u MŠ Rybička a také jsme v listí hledali kaštany, kterých letos není mnoho. Vítr to odpoledne odletěl někam jinam a tak jsme se místo pouštění draka proháněli v jabloňovém sadu a vytvořili jsme na cestě mandalu z listí a květin. Snad potěšila některé tudy procházející poutníky.

{gallery}ilustrate/zivot/2013/10/druzina-mandala{/gallery}

Hořejší Obora 15. října

Za větrného slunečného počasí jsme došli k rybníku Hořejší Obora. Na stromech jsme tam viděli nově připevněné budky pro sýkorky, rehky, špačky a domečky pro netopýry. Výkřikovali jsme: „Jůů! A „Jéé!", když se při závanech větru ze stromů snášel „déšť" krásného barevného listí. Do vody jsme naházeli spoustu kamenů, zkoušeli jsme házet žabky, házet do dálky nebo prostě jen dělat cákance. Po cestě zpátky se strhla bitva s listím, po které někteří ještě dlouho vyklepávali listí ze svého oblečení a vlasů (zejména paní vychovatelka...).

Zvířecí koutek 24. září

Do zvířecího koutku jsme jeli autobusem (vešli jsme se do něj obě družiny). V koutku jsme viděli spoustu zvířátek – kozy, oslíka Justina, lamu, králíčky, morčata, andulky, hrdličky chechtavé a dva labradory. Oslík se od nás nechal pohladit, ale lama ne, ta na nás jen zvědavě koukala. Jedna koza si lebedila na střeše chlívku. Zvířátkům jsme donesli suchý tvrdý chléb a rohlíky. Zpátky do školy jsme šli pěšky a cesta byla dlouhá, naštěstí nás před závěrečným stoupáním osvěžila kašna. Návštěvu koutku určitě zopakujeme.