PhDr. Iveta Machutová

ivetaPhDr. Iveta Machutová
Datum narození: 29. srpen 1959
Motto:
Až budeš chtít pobavit Boha, řekni mu své plány.
Co mám za sebou?
Vystudovala jsem obor čeština - maďarština na FFUK Praha, složila státní rigorózní zkoušku z maďarštiny a získala titul PhDr. Proč maďarština? Miluju jazyky, chtěla jsem angličtinu, ale prý jsem u přijímacích pohovorů mluvila tak přesvědčivě, že porota pochopila mé nadání pro jazyky netradiční a bez konzultace se mnou mě rovnou přijala na maďarštinu. Vdala jsem se, s manželem jsme rozšiřovali rodinu a já se seberealizovala ve vlastní reklamní společnosti při vymýšlení a výrobě atypických reklamních předmětů a kampaní. Nyní mám tři děti a vrátila jsem se ke svému snu z dětství - jsem paní učitelka na škole, kde děti jsou partnery a důležité není, co umí odříkat, ale jaké jsou.
Čím žiju?
Kromě vyučování se hodně času věnuji rodině. Opakuji a doplňuji si četbu, abych držela krok. Podle zásad Komenského chystám neustále nějaká zajímavá cvičení pro své žáky. Pokud mám volný čas, chodím a chodím. Ráda se vrtám na zahrádce. Uspokojení nalézám i ve fyzické práci.
Kurzy a další vzdělávání:
Dokončila jsem tříletý seminář waldorfské pedagogiky „Učitel umělcem výchovy", absolvovala jsem kurz pro hodnotitele ÚZ ČJLa pro hodnotitele PP ČJL, seminář Letní školy waldorfské pedagogiky 2013 a 2014, doplnila jsem si vzdělání požadované zákonem.
Kam kráčím?
Toť otázka...?! Dost to souvisí s mým mottem. Jedno je ale jisté, vždycky se budu snažit kráčet pevně a po svých.
Kontakt: iveta.machutova(na)waldorf.pb.cz

Uložit