Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.
Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2016/5/noc-literatury is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Noc literatury 11. 5. 2016

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2016/5/noc-literatury is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Ve středu 11. května proběhla na naší škole Noc literatury 2016. Jednalo se v pořadí o třetí celonárodní akci, do které jsme se v poslední době aktivně zapojili: po Dnu poezie v 11. třídě následoval celoškolní Maraton dopisů a v květnu proběhlo společné čtení.

Smyslem tohoto projektu bylo představit netradičním způsobem širší veřejnosti současnou evropskou (konkrétně severskou) literaturu. V Příbrami proběhlo čtení na čtyřech místech, ale naše čtení bylo originální v tom, že jsme ve dvou po sobě následujících blocích četli nejen pro dospělé, ale i pohádky pro malé děti.

Hlavní čtení od 18 hodin v podání akademického malíře Ivana Bukovského mělo nejvyšší účast. Za vydařený ale můžeme považovat celý večer. Seděli jsme na terase školy, pili horký voňavý čaj, očima jsme sledovali nádherný západ slunce a celým srdcem jsme vnímali hlasy různých interpretů.

Okruh posluchačů byl velice intimní, tak se budeme těšit na příští rok, že nás třeba bude více.

za pořadatele PhDr. Iveta Machutová

{gallery}ilustrate/zivot/2016/5/noc-literatury{/gallery}