Duhové divadlo - přehlídka vystoupení waldorfských škol 2015

Ve dnech 5. - 6. června proběhlo v Písku Duhové divadlo. Duhové divadlo je přehlídka divadel waldorfských škol, kterou pořádá Waldorfská škola Písek. Tento rok byl jubilejní 10. ročník. Kromě nás se účastnila ještě 8. třída s pohádkou Jana Wericha Tři sestry a 9. třída s dramatem Karla Čapka Ze života hmyzu.

Noc na Karlštejně je příběh o tom, že král Karel IV. opouští svou krásnou ženu Alžbětu a odjíždí na hrad Karlštejn, kam není dovoleno vstoupit ženám. Alžběta miluje svého muže, vymýšlí plán. Tajně vstupuje do hradu, za pomoci arcibiskupa a v převlečení za páže přece jen noc na Karlštejně po boku svého muže stráví.

A co na představení říkali jednotliví herci?

Míša Míková v roli Alžběty: „Nejdřív jsem měla trému, až jsem se málem rozbrečela. Pak jsem se do toho vžila a moc jsem si to užila."

Matěj Machuta jako král Karel IV.: „My, sedmáci, jsme skoro celý rok nacvičovali divadelní hru, která má název Noc na Karlštejně. Je to muzikál. Při generálce to vypadalo na propadák, ale velké finále bylo až na pár drobností výborné. Bylo to super. Uvidíme příště třeba s něčím jiným na shledanou v Písku."

Pája v roli zbrojnoše: „Jeden z vypravěčů neměl boty, shodili jsme kulisu, ale přesto jsme sklidili obrovský potlesk."

Anička Tombová v roli Peška: „ Hrát chlapskou roli pro mě bylo obtížné, a protože jsem to hrála poprvé, měla jsem trému, která naštěstí opadla prakticky hned, jak jsem poprvé promluvila. Měla jsem z našeho výkonu obrovskou radost. Dali jsme do toho všechno, loutkový sál divadla byl přeplněný k prasknutí, poslední diváci stáli i na schodech. Všem nám to něco přineslo, posílilo to naši třídu."

Pepa Soukup v roli Arnošta z Pardubic: „ Ze začátku jsem měl trému, ale pak jsem se zklidnil a do role jsem se vžil naplno."

Lukáš Benda v roli vypravěče: „ Cítil jsem se nervózní, až mě z toho bolela hlava. Divadlo bylo plné až za dveře. Byl to neuvěřitelný zážitek. Všichni jsme si důvěřovali. Dopadlo to výborně, všichni nám tleskali."

Jonáš Brechličuk v roli purkrabího: „Nacvičili jsme s paní učitelkou Machutovou zkrácenou verzi muzikálu Noc na Karlštejně. Všichni jsme měli trému, když jsme ale nastoupili na jeviště, nic nebylo znát. Až na to, že Pešek shodil kulisu a vévoda Štěpán kalíšky s mokem. Nakonec to dopadlo dobře, divákům se to líbilo, až nás vytleskali zpátky na jeviště."

A co říct závěrem?

Moc jsme si to užili. Na zkouškách jsme se snažili, ale nedali jsme do toho všechno. Nejvíc jsme do toho dali na jevišti v Písku. Šli jsme do toho společně, s důvěrou a vzájemnou podporou. Těšíme se zase na nějakou podobnou společnou akci.

sedmáci