Den Země 2014

Na Den Země jsme tradičně vyrazili na Svatou Horu. Žáci páté třídy měli za úkol sepsat reflexi celé akce. Níže jsou jejich výtvory, pro ponechání autenticity bez korektur.

Kristian Ostřížek, třídní učitel

 

Svatá hora
Čtvrtek jsme bily na Svaté hoře uklízet.Rozdělili nás do skupin. Každá skupina měla uklízet kus.Já, Paní Učitelka Terka, Jana, Petra a Nikola jsme bily spolu. Tam bilo tolik, ze sem plnila pitlik a rostrhalo se mi to, Pitliki jsme mélí vic tak se nic ne stalo. Ješté jsme zbirali moc sklo a níkdo se tam ožral. Na konec jsme přinesli fšehno prič.Bilo toho moc.S toho sem bila tak unavena, že kdiš jsme prisli do školi mé se htélo spat.
Alice Faralli (Zde si dovolím upozornit na to, že Alice je Italka, která se česky učí teprve 3/4 roku.)

Úklid na Svaté Hoře
Dne:22.Dubna - Den Země znamená, že se má udržovat zeměkoule v čistotě.Že se lidé mají lépe chovat ke svému okolí, k přírodě, vodě, vzduchu..Naše třída se toho taky zúčastnila.
Začalo to tím, že jsem si uklidil pokoj.Další den jsem šel do školy a se třídou jsme šli na Svatou Horu. Tam jsme se rozdělili do skupin, dostali jsme úsek, který jsme měli uklidit.Ve skupině jsem byl s Kačkou,Emou,Terkou a s Martinem.Odpadky se dávaly do pytle, ve kterém se postupně
objevovaly kousky střepů,papíry,plasty a kousky oblečení - roztrhané rukavice, ponožky, ztracené čepice atd.
Náš úsek byl docela čistý - v naší skupině se pytle naplnili tak do poloviny.
Byla to dobrá a užitečná práce.

Adam Vtípil

 

Šli jsme uklízet na Svatou horu ja Jana velká Terka Alice a Petra našli jsme toho hodně ale neumíte si představit co. Ti lidi? Jaký udělají nepořádek tak třeba přijde chlapec odhodí papírek a řekne si to za mě někdo uklidi ale sam by měl to vyhodit do koše. a nedělat nepořádek v přírodě . A Je KONEC PŘÍBĚHU . :):):):):):):):)
Nikola Dolejšová


Svatá Hora
Ve čtvrtek 24 dubna na den země jsme šli místo hlavní vyučování uklízet na Svatou Horu. Nasbírali jsme tam spoustu odpadků na př: ručně vyrobenou vodní dýmku, kousek záchodu,tisíce lahví od piva,staré kalhoty, velký černý pytel co vypadal jako by v něm byla mrtvola atd....
Potom co jsme to všechno naházeli do pytlů, odnosili jsme to do kontejnerů a šli jsme zpátky do školy.
Nasbírali jsme toho sice hodně ale předpokládám že to vydrží tak týden.

Tak takle to dopadá!!!
Vít Mička


Včera byl den země tak jsme z celou třídou šli na Svatou horu uklízet odpadky.Našli jsme spoustu skla plastu a dalšího odpadu.Ale než jsme to všechno sesbírali tak jsme se hodně nadřeli.Protože celé dvě hodiny uklízet po celé svaté hoře není nic lehkého.Většinu odpadu jsme našli pod listím a v hnusném blátě ale stálo to za to, teď můžu jít na Svatou horu aniž bych musel chodit v odpadcíh.

Ben Prokeš


Úklid na Svaté hoře
Ve čtvrtek ráno ještě před tím než jsme odjeli do školy, tak jsme si vzpomněli, že jdeme uklízet na Svatou horu, tak jsme rychle pohledali nějaké rukavice a potom jsme rychle jeli do školy. Když jsme se pozdravili s panem učitelem, tak jsme po chvíli ( v 8:15) vyrazili na Svatou horu uklízet. Když jsme dorazili pod Svatou horu, tak jsem si rozdělili úseky. Zajímavé bylo, že se našlo strašně moc skleněných láhví od alkoholu. Na konci úklidu jsme vyfotili hromadu naplněných pytlů, potom jsme je odnesli do popelnic a potom jsme se šli nasvačit. Zbytek dne byl normální.
S pozdravem
Filip Kopřiva


Ve čtvrtek 24. 4. 2014 jsme byli v rámci Dne Země na Svaté Hoře uklízet odpadky. Byli jsme rozděleni do skupin a každá skupinka měla nějakou část na uklizení. Bylo tam mnoho věcí, jako třeba lahve od piva, igelity, dokonce i stará rukavice zarostlá mechem, mimo jiné i potrubí, které jeden ze skupiny označil za hokejovou branku, ze které se poté stala lavička. Bohužel jsme ji potom museli vyhodit. Jinak to byl moc prima den a i uklízení nám ho nezhoršilo.

S pozdravem, Ema Kosařová


Úklid na Svaté Hoře (Den Země)
V Den Země jsme se vydali s ostatníma třídami na Svatou Horu tam jsme se rozdělili do skupin, já byla s Terkou, Emou, Adamem a s Martinem. Byla jsem šéfka týmu a byla jsem s nima spokojená. Měli jsme část kde bylo málo odpadků. Byla tam sranda ani jednu sekundu jsme se nenudili. Ema s Adamem potom někam odešli , po chvilce přišli a přinesli potrubí a Adam tomu říkal ,,hokejistická branka "to odnesli dolu a všichni z naší skupiny jsme si na to potrubí sedli pak nás pan učitel vyfotil a pak jsme to odtáhli ke garáži a tam jsme se všechny skupiny vyfotili a skoro všichni seděli na našem potrubí. Pak jsme šli do školy a tam jsme se s našim potrubím museli rozloučit a pak nás čekal Ruský jazyk. Děkuji svoji skupině za to že spolupracovala a i panu učiteli za to že nás vytáhnul ven a že jsme mohli uklízet odpadky aby naše generace přežila déle.
Napsala: Kateřina Marečková


SVATÁ HORA ŠLI JSME NA SVATOU HORU A TAM JSME UKLÍZELI A HRÁLI .ŠLI JSME Z 3 A 4 TŘÍDOU .BYLA JSEM V DRUŽSTVU S TERKOU F ,NIKOLOU , PETROU A S ALICÍ.NIKOLA BYLA VŮDCE. POTOM RICHARD SPADL DO KŘOVÍ A DĚLAL ŽE TO JE JEHO DŮM. MYSLÍM ŽE JSME SI TO VŠICHNI UŽILI HLAVNĚ JÁ PROTOŽE JSEM TAM BYLA SE SVOU TŘÍDOU. MÁM JE MOC RÁDA
JANA SCHULZOVÁ