Walden 2013

Opět jedna úžasná akce za námi!!

V sobotu v 10 hodin byl na nádvoří Waldorfské školy v Příbrami slavnostně zahájen Walden, benefiční akce na podporu projektů „WOW Day" a „W LESE". Škola i přilehlé prostory byly slavnostně vyzdobeny, prodejci u jednotlivých stánků netrpělivě očekávali své první zákazníky. Nedali na sebe dlouho čekat. Vždyť i počasí nám vyšlo vstříc: svítilo sluníčko, po nebi pluly nádherné obláčky, vítr jen zlehka načechrával větve bříz, které lemují nádvoří.

Každý si přišel na své.

Mohli jste nakupovat, k dostání byly nádherné šperky, chutné domácí marmelády... Vtipní a všudypřítomní prodavači v arabském bazaru neodbytně nabízeli veteš všeho druhu.

Pro ty, kteří nemají nakupování příliš v lásce, byly nachystány stánky plné dobrot - palačinky sladké i slané, svařené vínko, medovinka. Stánek s pečenými bramborami byl v obležení do samého konce. Hojně navštěvovaná byla cukrárna s čajovnou. Maminky napekly jablečné záviny, koláče s jablky, řezy. Vybrali jste si sladkou tečku, čajík z bohaté nabídky, usadili jste se ke stolečkům, povídali si nebo jen poslouchali hudbu linoucí se z nádvoří. Veliký úspěch sklidil i wošt neboli waldorfský mošt. Podával se horký, studený, lahvovaný, pro silnější nátury i lihovaný.

Na návštěvníky také čekal bohatý program pro všechny věkové kategorie. Celý den byl plný hudby (Pikantores, ProVokace Folk), divadla (Divadlo "Sedmikráska" , Divadlo "Zalezlíci", Loutkoherecký soubor Waldorfské školy Příbram), workshopů ( práce s mastkem, šití drobných hraček, rukodělné práce z přírodnin, bublání, práce se dřevem a kovem, hry, výroba šperků, tisk na textil a další radostné činnosti).

Po závěrečném sčítání byli všichni mile překvapeni i vybranou částkou - 12 694Kč.

A tak to má být, lidé se sejdou, popovídají si, poveselí se, společně stráví příjemným způsobem čas.

Veliké poděkování patří všem, kteří letošní Walden jakkoli podpořili:

sponzorům Fotoateliéru Pasáž a Příbramské tiskárně s.r.o. za tisk propagačních materiálů, městu Příbram za zapůjčení prodejních stánků, Jarmilu Bryndovi, Filipu Balíkovi, Ivanu Fojtovi, waldorfským učňům za dovoz a odvoz stánků, Mirku Machutovi za smontování stánků, Ivanu Bukovskému za realizaci reklamního banneru, skupině ProVokace Folk za hudební podbarvení, divadlu "Sedmikráska", divadelnímu spolku "Zalezlíci" a loutkohereckému spolku Waldorfské školy Příbram za divadelní představení, Ivetě Machutové za propagaci, rodině Bryndovic za kvalitní jablka, Andreje Ringelhánové za grunt bazaaru, prostě všem, kteří se podíleli na přípravě akce, jejím zdárném průběhu a završení, na rukodělných dílnách a těm nahoře za dobré počasí.

Tak za rok zase při Waldenu na shledanou!

Za organizátory akce (Radka Balíková, Eva Ostřížková, Lenka Kosařová, Kristian Ostřížek)

Kristian Ostřížek, Iveta Machutová

 

Autorem fotografií je Luboš Pech