Mgr. Veronika Jiroušková

veronika-jirouskova

Jméno: Mgr. Veronika Jiroušková, třídní učitelka
Vzdělání: Protože už na zakládní škole jsem věděla, že bych ráda pracovala s dětmi, přihlásila jsem se na gymnázium v Příbrami. Dalším krokem bylo studium obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Splnil se mi velký sen.
Praxe:
Po studiu jsem nastoupila na ZŠ v Jincích, kde jsem učila 15 let. Dvě třídy jsem provázela od 1. až do 5. třídy. Tuto zkušenost považuji za nejcennějsí. S dalšími třídami jsem prožila vždy jen první dva roky a pak jsem je s těžkým srdcem musela opustit, protože z organizačních důvodů to jinak nešlo. Kromě toho jsem učila angličtinu. Díky angličtině jsem dvakrát získala grant na multikulturní projekt Comenius. Během těchto projektů jsem navštívila 9 zahraničních škol, které jsem měla možnost částečně poznat, vyměnit si zkušenosti a naučit se spolupracovat. Získala jsem přátele v celé Evropě.
Důležité kurzy / další vzdělávání:
Absolvovala jsem mnoho kurzů a všechny mi něco přinesly. Za nejpřínosnější považuji kurzy Prázdninové školy Lipnice, která se zaměřuje na zážitkovou pedagogiku a kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení, který mě také hodně naučil. Dokončila jsem tříletý seminář waldorfské pedagogiky „ Může se stát učitel umělcem výchovy?", bez kterého bych nebyla tam, kde právě jsem.
Čím žiju?
Snažím se ze všech sil plnit poslání waldorfského učitele. Koníčky většinou podřizuji svému sportovně založenému psovi. Poslední dva roky jsem se trochu roztančila a co dělám, dělám ráda.

Uložit