Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.

2. ročník Maratonu psaní dopisů 14. 12. 2016

maraton-dopiy

 

2. ročník Maratonu dopisů 2016 aneb SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

"Maraton psaní dopisů" je největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Amnesty International ji pořádá každý rok okolo 10. prosince (Mezinárodní den lidských práv) po celém světě.

Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Přímo obětem bezpráví je možné psát dopisy solidarity a vyjádřit jim tak podporu. Výsledky jsou vidět okamžitě. Dopisy jsou obrovskou podporou pro oběti bezpráví a jejich blízké. Jsou pro ně nadějí a důkazem, že jejich utrpení není zbytečné.

Naše škola se této akce zúčastní již podruhé. Ve středu 14. 12. 2015 od 9 do 16 hodin se tělocvična změní ve voňavou kavárnu, kam budou chodit žáci a studenti, zhlédnou krátká videa o lidech, kterým se rozhodnou pomoci. Dle svých možností a dovedností buď vyrobí dopisní papír, slepí obálku či napíšou pod vedením starších spolužáků solidární dopis. Dopis vhodí do schránky a do kasičky přispějí 30 Kč na poštovné (prosím dejte dětem s sebou). Během těchto aktivit bude znít tělocvičnou příjemná hudba, bude servírováno pohoštění od maminek. Společně tak budeme mít šanci prožít v předvánočním čase pocit společenství a sounáležitosti.

Srdečně zveme i rodiče, kamarády a příbuzné. Napište dopis, změňte život.

PhDr. Iveta Machutová

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit