Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.
Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/10/england is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Zájezd do Anglie 5.- 10. 10. 2015

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/10/england is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

OPVK hor zakladni logolink RGB cz

Od 5. do 10. října 2015 jsme se se studenty lycea a s devátou třídou podívali do Anglie.

Hned ráno po příjezdu do Anglie v úterý 6. 10. byl pro nás připraven bohatý program. Navštívili jsme nádhernou Národní galerii, kde jsou vystavena mimo jiné díla Vincenta van Gogha, Michelangela, Botticeliho. Prošli jsme se historickým centrem kolem Westminster Abbey. Nakonec jsme si prohlédli Londýn z výšky, a to při projížďce na známém "London Eye". Večer se studenti rozjeli do rodin.

Ve středu dopoledne probíhala první výuka. Studenti byli rozděleni do tří skupin podle stupně úrovně znalostí z anglického jazyka. Odpoledne nás čekal opět skvělý program s výkladem o Londýně a historii Spojeného království. Večer měli žáci možnost dál konverzovat v angličtině, a to v rodinách, kde byli ubytováni.

Tato kombinace dopoledního vyučování, odpolední prohlídky města s průvodcem a večerní ubytování v rodinách je velice vydařená a žáci se vrátili nejen plni dojmů, ale i vědomostí, které si mohli prakticky vyzkoušet. V různých tématech (dům, bydlení, Londýn...) si rozšířili slovní zásobu a procvičili si budoucí, přítomné i minulé časy. Podle nálady v autobuse po každém dni i z rozhovorů se studenty bylo zřejmé, že jsou spokojeni a zájezd vnímají jako velice smysluplný.

Mgr. Jiří Šíp

 

{gallery}ilustrate/zivot/2015/10/england{/gallery}