Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.
Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2014/6/vystava-ucni is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2014/6/maturity-slavnostni-predani-vysvedceni is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/11/vecer-pro-ruzi is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Den otevřených dveří 1. 3. 2018

Dne 1.3. 2019 se koná DOD střední školy v budově v Dlouhé ulici. Časové ohraničení: od 10.00 až 13. hod. Jde pouze o konzultace ohledně všech oborů střední školy se zástupkyní ředitele Zuzanou Angelovou, která bude k dispozici v kanceláři školy v Dlouhé ulici.

Třídní schůzky 7. 1. 2019

Pozvanka schuzky

Výstava prací žáků Waldorfské školy Příbram

podbrdske-muzeum

Srdečně zveme Vás a Vaše žáky na prezentaci oborů Waldorfské školy Příbram v Podbrdském muzeu!

V rámci výstavy Waldorfské školy Příbram jsme pro Vás připravili dva dny, ve kterých proběhne prezentace jednotlivých oborů s možností si je aktivně vyzkoušet. Jedná se o jedinečnou příležitost zejména pro žáky druhého stupně ZŠ, vyzkoušet si na vlastní kůži práci uměleckého KOVÁŘE, uměleckého TRUHLÁŘE či reprodukčního GRAFIKA. Tato zkušenost může pomoci v jejich rozhodování o dalším studiu na střední škole.

Prezentace proběhnou ve dnech 10. a 17. října vždy od 9 do 14 hodin v Podbrdském muzeu, Palackého 10, Rožmitál pod Třemšínem. Prezentace jsou pro Vás ZDARMA.

Vaši třídu přivítají studenti a pedagogové Waldorfské školy Příbram a po stručném výkladu budou mít žáci možnost si vlastnoručně vyzkoušet řemeslo. Prezentace trvá 45 minut. Maximální počet účastníků na jednu prezentaci je 25 dětí.

Rozhodnete-li se prezentaci se svou třídou navštívit, rezervujte si prosím předem svou návštěvu na konkrétní hodinu na telefonu 311 249 262 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na uvedených kontaktech.

Těšíme se na Vaši návštěvu v Podbrdském muzeu!

Za Podbrdské muzeum

Mgr. Pavla Váňová Černochová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel. 311 249 262

Nahlédnout výstavu můžete zde:

http://www.pribram.cz/clanek/stredovek-v-muzeu-vystridali-kovari-truhlari-a-grafici/11613/

https://www.pribramnaostro.cz/2018/10/08/pojdte-se-pokochat-nadhernymi-dily-studentu-waldorfske-skoly-v-pribrami/

Walden 2018

walden2018

 

Program:

10:00 - Zahájení

11:00 - Loutkové divadlo - 'Jak se Honza učil bát'

12:00 - Divadlo- Waldorfská školka

13:00 - Živá hudba

Po celou dobu akce probíhá:

Promítání dokumentu (ateliér v budově školy)

Minizoo teraristika (knihovna v budově školy)

Machři roku 2018

machri-roku

 

Srdečně blahopřejeme našim žákům Vlastimilu Hanušovi a Matěji Dvořákovi za obhájení třetího místa v soutěži Machři roku.

Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kterým se určují konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2019

K nalezení zde.

Informace pro rodiče I. ročníku k adaptačnímu kurzu

Vážení rodiče (zákonní zástupci) budoucích učňů v desáté třídě Waldorfské střední školy v Přibrami. Každý rok je tradicí setkat se na informativní schůzce 10. třídy k organizaci nadcházejícího školního roku. Letos bychom některé věci rádi předběžně zorganizovali touto elektronickou cestou. Týká se to především adaptačního týdne. První třídní schůzku pak navrhuji domluvit v prvním školním týdnu. 
 
Nabízí se nám skvělá příležitost strávit adaptační týden 10. třídy v Chorvatsku. Máme  zajištěný umělecký program, stravu i dopravu. Detaily kurzu Vám zasílám níže. Prosím o potvrzení účasti kvůli konečnému počtu účastníků na tento mail. Odjezd je plánován na neděli 10. 9., příjezd v sobotu 15. 9. Cena se odvíjí od počtu účastníků a je uvedena níže.
 
Předem děkuju za spolupráci a těším se na rychlou odezvu
Zuzana Angelová
zástupce ředitele
Waldorfská škola Příbram
 

Pinhole & Spol.

Pinhole plakat jpg

Den otevřených dveří 17. 1. 2018

DOD WSS

Poezie na Waldorfu 13. 11. 2017

poezienawaldorfu

Den otevřený dveří na středním stupni 3. 10. 2017

DOD WZS

Kulatý stůl 6. 4. 2017

Srdečně Vás zveme na další Kulatý stůl, který se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna od 17h v ateliéru školy. Tentokrát bude na téma: "Řešení závislostí na WŠ Příbram".

Den otevřených dveří 17. ledna 2017

dod-leden2017

Uložit

Uložit

Vyhlášení přijímacích řízení na střední školu

Kombinované lyceum 2. kolo- informace naleznete zde.

Reprodukční grafik 2. kolo - informace naleznete zde.

Obory s talentovou zkouškou 3. kolo - informace naleznete zde.

Výsledky přijímacích řízení na střední školu

Kombinované lyceum 1. kolo - výsledky zde.

Reprodukční grafik 1. kolo - výsledky zde.

Obory s talentovou zkouškou 2. kolo - výsledky zde.

Kombinované lyceum 2. kolo - výsledky zde.

Obory s talentovou zkouškou 3. kolo - výsledky zde.

Divadelní představení "Záskok" 27. 11. 2015

zaaskok

Den otevřených dvěří 3. 11. 2015

dod-3-11-2015

Výstava umělecko řemeslných prací

prezentace-rocnikovych-praci

Ukázka z vyučování 16. 4. 2015-přesunuta na 28. 4. 2015

ukazka-z-vyucovani

Třídní schůzka 10. a 11. třídy 11. a 12. 11. 2014

Třídní schůzka 10. třídy se koná 12. listopadu od 17 hodin.

Třídní schůzka 11. třídy se koná 11. listopadu od 17 hodin.

Den otevřených dveří 7. října 2014

 

dod

Příbramská waldorfská škola na Duhovém divadle v Písku

Duhové divadlo je celostátní přehlídka divadelních představení waldorfských škol v Písku. Letošní 9. ročník Duhového divadla se uskutečnil 6. 6. – 7. 6. 2014 v Písku a účastnilo se ho celkem 21 souborů základních a středních waldorfských škol z celé ČR a Slovenska. Účast byla nebývalá: vystoupilo rekordních 368 účinkujících! K vidění bylo 26 představení na čtyřech divadelních scénách (Divadlo F. Šrámka, Divadelní kavárna, Divadlo Pod čarou a Loutkový sál Kulturního domu).

pisek

(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

 

Hned dvěma představeními se na úspěchu akce podílela Waldorfská škola Příbram a sklidila obrovský úspěch. Odpoledne v Loutkovém sále vystoupili učňové truhláři a kováři s pohádkou Jana Wericha Rozum a štěstí. Naše spolužáky jsme byli podpořit, a tak jsme se stali svědky výbuchů smíchu, které provázely celé představení. Bavily se děti i dospělí a všichni jsme si odnesli s sebou to pradávné dilema: "Co více potřebuje člověk k životu? Štěstí nebo rozum." Já mám ve věci jasno: Určitě chci Rozum v podání Matyáše Hrečína i Klárku Machutovou jako Štěstí. Šimon Svoboda byl v roli pasáčka měnícího se v prince neodolatelný a princezna - Fanda Albert - prostě k nakousnutí. Všem jsme věřili: starému králi jeho zlost (Petr Liška), strážci, rádcovi a katovi jejich loajálnost (Filip Mareš, Petr Bendásek, Jirka Dostál), starému otci jeho opileckou bezradnost (Tomáš Nerad), zahradnickému mistrovi jeho dobrotu a laskavost (Martin Jílek). Skvělý výkon, kolegové! Myslím, že právě díky „duhovému setkání" ve Vás zůstane hřejivá vzpomínka na léta strávená u kovadliny či za truhlářskou hoblicí.

Krásný letní večer rozzářilo pak druhé vystoupení Příbrami, tentokráte studentů Waldorfského lycea. V rámci Dramatické výchovy a ve spoustě volného času nastudovali Cimrmanův Záskok. Vybrat si takový známý kus je velice zrádné: vždycky Vás budou srovnávat s herci profesionály Smoljakem, Čepelkou či Svěrákem. A jak může takové srovnávání dopadnout?! Sledovala jsem představení zpoza opony coby nápověda, připravená kdykoliv zaskočit, vypomoci. Ale nebylo to vůbec třeba: herci si hráli s textem s nadsázkou, ironií a vtipem. Poradili si naprosto se vším: Šimon - Vlasta si zapomněl knír - nevadí, dosadili jsme do textu pohotově chmýří pod nosem, změna textu - není problém, navážeme a jedeme dál.

A k jednotlivým výkonům: Ondra Venclík (Vavroch) chce být hercem a má to v srdci. Byl prostě jednička, doslova propotil košili, vydal ze sebe všechno a jeho závěrečné objetí mělo sílu chlapa. Monika Znamenáková jako dr. Vypich si skvěle poradila s mužskou rolí i s ráčkováním, byla přesvědčivá, vážná a svým klidem (byť hraným) držela ostatní herce. Šimon Šerý v roli Vlasty měl opačný problém: sundal kožené černé oblečení, džíny a navlékl bílou sukničku, punčošky a šněrovačku. Jeho hlas zazněl silně a vždy v pravou chvíli. David Živčák, který je na rozdíl od Miloně Čepelky, jehož roli hraje, chlap jako hora a má hluboký hlas, pojal roli po svém a dal do ní úplně všechno. Rozesmával publikum snad každým svým výstupem. Hloupého podruha Bártu hrál Damián Lenk. Tady bych si troufla tvrdit, že svým výkonem snad i zastínil herce Cimrmanova divadla. A principál alias invalida Karásek? Zvládl svou roli na jedničku. Na rozdíl od zkoušek nedrmolil, mluvil nahlas a v tu správnou chvíli. Večerní Písek prostě patřil Příbrami - ovace ve stoje herce několikrát vytáhly zpět před oponu.

Největší odměnou pro mě bylo nadšení ostatních studentů ročníku, že chtějí hrát také a než jsme dojeli do Příbrami, už jsme věděli, co budeme hrát příští rok. Ale to si necháme jako překvapení.

PhDr. Iveta Machutová

 

Článek je převzat ze serveru pribramsko.eu.

Výstava umělecko-řemeslných prací žáků 10.-12. ročníku

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2014/6/vystava-ucni is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Vážení učitelé, žáci, rodiče a příznivci waldorfské školy Příbram,
zveme Vás na veřejnou prezentaci ročníkových prací žáků 12.tř. oboru umělecký truhlář a řezbář, umělecký kovář a zámečník.

Akce se koná 20.6.2014 od 15.00 ve foyer divadla A. Dvořáka. Jde o důstojné zakončení jejich studia. Během zhruba hodiny a půl dlouhého programu budete moci zažít zpěvy školního sboru, které akci zahájí. Dále samotné ústní představení ročníkových prací jednotlivých dvanácťáků a samozřejmě shlédnete výstavu jejich umělecko-řemeslných prací. V závěru zazní některé klasické skladby v podání mistrovského houslového tria.

Plakat 2014

{gallery}ilustrate/zivot/2014/6/vystava-ucni{/gallery}

Rozum a štěstí - divadelní představení žáků 12. třídy 11. 6. 2014

rozum-2

Foto ze slavnostního předávání maturitních vysvědčení 28. 5. 2014

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2014/6/maturity-slavnostni-predani-vysvedceni is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

{gallery}ilustrate/zivot/2014/6/maturity-slavnostni-predani-vysvedceni{/gallery}

Třídní schůzky středního stupně

16. ledna se konají od 17 hodin třídní schůzky pro učňovské obory 1. ročníku a pro 4. ročník.

20. ledna se konají od 17 hodin třídní schůzky pro třídy první ročník lycea a pro druhý a třetí ročník.

Den otevřených dveří 15. ledna 2014

 

dod 2014

Změny v rozvrhu hodin

Od 2. prosince platí nové verze rozvrhů. Věnujte prosím pozornost případným změnám.

Chcete mít z dítěte mistra?

 

obory

Uložit

Uložit

Ohlédnutí za Večerem pro růži 21. listopadu

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/11/vecer-pro-ruzi is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

ruze-webOhlédnutí za Literárním večerem s růží

Ze začátku jsem si myslela, že na literární večer nedorazím,ale nakonec jsem se zúčastnila a jsem ráda. Bylo to krásné. Atmosféra byla uvolněná a osobní. Přes velkou nervozitu,která byla vidět na většině z nás,jsme to zvládli. Když jsem četla svou práci,myslela jsem, že na místě omdlím,docházel mi kyslík v plicích a to nemluvím o tom, jak jsem byla rudá, jak jsem se styděla.

Největší úspěch měla Davidova práce,protože byla obrovsky vtipná a fajnová a růži si David zasloužil ze všech nejvíc.

Děkuji paní učitelce Machutové za zorganizování,myslím, že se to líbilo všem a doufám,že těchto večerů bude víc!

Dominika Kundertová

 

DŮCHODCI V PRAZE - vítězná práce

„Už jsi to četl?" ptá se Franta svého kamaráda Lojzy.
„Co jsem mě číst?" nechápavě odpoví Lojza.
„V Praze vyhlásilo jedno obchodní centrum obrovské slevy na vše."
„Tak to zní zajímavě," odpoví Lojza, „předpokládám, že ty tam jedeš?"
„Jasně, to si přece nenechám ujít, to už se nemusí opakovat."
Lojza tyhle Frantovy „výhodné" nákupy dobře znal. Franta byl ochoten klidně celý den jezdit po městě za výhodným zbožím. Byla sice pravda, že Franta tím ušetřil pár korun, ale zase celý den projezdil z místa na místo.
„Řekneš mi, jak velký slevy tam jsou?"
„ Já ti to ještě neřekl? Až 50%, no není to skvělé?"
Toto bylo zajímavé i pro Lojzu. Protože se blížily Vánoce a mít nakoupené dárky dopředu se vždy hodí. A navíc: v takových obchodech mají úplně vše.
„A kdy vyrazíš, Franto?" zeptal se Lojza.
„Já myslel, že tebe tohle výhodný nakupování nebaví, Lojzo! Ale 50% je 50%."
„Takže kdy vyrazíš?"
„Zítra v 8 ráno."
„Mohl bys mě vyzvednout?"
„Jo, jo, v osum na mě zazvoň a vyrazíme."
Ráno, když přišel Lojza k Frantovi, už na něj čekal.
„No kde seš? Máš 10minut zpoždění."
„Promiň, Franto, ale zdržela mě manželka a dala mi seznam, co všechno mám koupit, když už tam jedu."
Cestou Franta povídá: „Co myslíš, Lojzo, mám koupit 3D televizi nebo normální."
„No já vůbec nevím, v tomhle se fakt nevyznám."
„Já asi koupím klasickou, ale zato s větší uhlopříčkou." odpoví Franta. „Už jsi taky uvažoval o nové televizi, Lojzo?"
„Né, to né, mně stačí ta, co mám."
„No jasně, protože nevíš,jakej je to rozdíl."
Když už se blížili k Praze, zastavila je silniční kontrola.
„Dobrý den, pane řidiči, prosím vaše doklady."
„No, bezevšeho," říká Franta a natahuje se pro tašku na zadním sedadle, kde měl peněženku s doklady. Podal je strážníkovi. Strážník se na ně podívá, obešel auto a řekl:„Už rok máte propadlý řidičský průkaz, budete si muset vystoupit."
„Co?" polekal se Franta. „To ale nestihneme nakoupit všechno, co chceme. Protože tam bude strašně moc lidí a všechno nám vykoupí. Co kdybyste přimhouřil oči, pane strážníku. My na ten nákup musíme."
„No tak asi budete muset jít pěšky, ale nejdřív zaplatíte pokutu."
„No tak dobrá!" naštvaně odvětí Franta. „A budu potom moct odjet?"
„Nedělejte si tu ze mě srandu!" obořil se na něj strážník. „Hezky si zavolejte odtahovku. Ať vám to odtáhne domů."
„To je vážně skvělý Franto, já kvůli tobě vstávám brzo a ty máš propadlej řidičák."
„Lojzo klid, pojedeme třeba busem a všechno stihnem. Já koupím dceři tu novou rtěnku Rimmel a pro sebe koupím tu dobrou vrtačku, kterou jsem chtěl koupit už vloni. A ty si koupíš nějaký ty okurky a cibuli jako vždy a budeme spokojený."
„Nerad ti to kazím, Franto, ale asi jsem přeslechl tu část, jak se do toho obchodu dostaneme."
„Prostě někde nasedneme na bus a dojedeme tam."
„Na bus? Franto, jel jsi někdy busem? Na to je potřeba zastávka a ta tu, jak sis jistě všiml, není." řekl už velmi naštvaně Lojza.
„Klid, dojdeme na nejbližší zastávku, ta je kousek támhletím směrem." mávnul rukou směrem k městu. Mezitím už přijela odtahovka a začala nakládat auto.
Franta se zeptal strážníka: „To jste zavolal vy?"
„Ano, vy jste ji nezavolal, tak jsem to udělal já."
Franta jim ještě dal adresu, kde mají auto vyložit. Byla to odtahovka firmy Mars a měla zářivou barvu jako červená paprika.
„Tak už jdeme?" zeptal se Lojza.
„Jo, už jdeme. Netvař se tak naštvaně, ber to pozitivně, můžeš pozorovat třeba ptactvo. To tak maximálně holuby."
„Ne, ve městech žijí prý i jestřábi."
„ Jo!! A když se budu snažit, uvidím i papoušky! Nechtěj mě naštvat ještě víc, Franto."
„Nevím, proč jsi na mě tak naštvanej, Lojzo, já za to nemůžu."
„Hele Franto, vidím to tak, že koupím nějaký maso, pečivo a další potraviny a potom pojedu domů."
„Neříkal jsi, že chceš koupit nějaký šrouby a hřebíky?"
„Jo dík, že jsi mi to připomněl."
Když přijel Lojza domů, vykládal ženě, co se mu přihodilo a ta se mu smála.
„Tak to jsem zvědavá, kdy zase pojedeš s Frantou nakupovat."
Vtom přišla Lojzova malá vnučka a ptala se, co jí koupil. Lojza sáhl do tašky a vytáhl čokoládu.
„Ale dědo, já přece nesmím jíst před večeří čokoládu."

David Živčák

{gallery}ilustrate/zivot/2013/11/vecer-pro-ruzi{/gallery}

Třídní schůzky 9. - 13. třídy

Třídní schůzky 9. - 13. třídy se konají 21. listopadu 2013 od 17:00 hodin.

Den otevřených dveří 8. října 2013 na střední škole

 

dod-stredni