Skutečně zdravá škola

„Chceme, aby naše děti jedly jídlo, které je zdravé a které jim chutná, a aby věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká."

Úryvek ze stránek Skutečně zdravá škola

Waldorfská škola Příbram se na základě zájmu rodičů přihlásila do programu „Skutečně zdravá škola". Jedná se o komplexní program zdravého školního stravování. Myšlenky programu Skutečně zdravé školy a Waldorfské školy Příbram jsou v mnohém podobné a proto jsme se do projektu zapojili.

Naše školní kuchyně je výborná a v mnohém výjimečná. V souladu s posláním waldorfské pedagogiky bychom chtěli naši kuchyni více zapojit do aktivního života dětí, sdílet zkušenosti a znalosti, podílet se na dalším rozvoji.

Chtěli bychom, aby děti věděly, co jedí a proč, aby jídlo, které jedí, bylo nejen chutné, ale i zdravé. Chceme, aby věděly odkud jídlo pochází, jak se pěstuje nebo vyrábí, aby pochopily vztah mezi jídlem, světem okolo a zdravím a dokázaly si samy vybírat zdravé a kvalitní potraviny.

Program „Skutečně zdravá škola" je rozdělen do tří úrovní, každá má nějaká kritéria. V tuto chvíli je pro nás zajímavé tzv. bronzové. První dvě kritéria, která se snažíme naplnit jsou tato:

B8 Jídla v naší nabídce neobsahují žádné nežádoucí přísady a minimalizujeme používání polotovarů.

B9 Alespoň 75% všech pokrmů je vyrobeno z čerstvých, nezpracovaných surovin či potravin.

Další kritéria, která jsme vybrali a budeme se jim postupně věnovat jsou:

B11 Veškeré používané maso pochází ze zvířat chovaných v České republice.

B16 Doslazované nápoje jsou bez výjimky nahrazeny nápoji neslazenými.

Úplný seznam kritérií naleznete zde.

 

kontaktní osoba:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - asistent pedagoga ve 2. třídě, vychovatelka v družině