Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/10/meditepectvi is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Kurz měditepectví 5. října

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2013/10/meditepectvi is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

med2012 (2)Tak jako se děti ve waldorfských školách mají možnost seznámit s prací s různými materiály, tak se snažíme nabídnout rodičům a veřejnosti tuto možnost v rámci kurzů pořádaných Společností Waldorfské školy Příbram o.s.

Nabízíme možnost pracovat s hlínou, proutím, dřevem, mědí, kamenem.

Letošní kurz práce s mědí vedl opět zkušený waldorfský učitel Jiří Moravec. Jeho přístup a odbornost nás všechny potěšilia.

Naše první práce se týkala zhotovení misky a úpravy jejího okraje, případně vytvarování dna. Každý si mohl určit velikost, tvar a ozdoby výrobku. Vznikly výrobky podle přání, určené k rozmanitému použití. Kurzy práce s mědí jsou určeny rodičům a starším dětem. Na waldorfských školách pracují s mědí žáci devátých tříd a středního stupně, kdy svaly i kosti jsou dostatečně vyvinuty pro práci s kladivem. Po celodenním tepání do mědi můžeme tuto zásadu pochopit a potvrdit.

 

{gallery}ilustrate/zivot/2013/10/meditepectvi{/gallery}