Chyba
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/11/jarmark is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Vánoční jarmark 2015

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ilustrate/zivot/2015/11/jarmark is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Vánoční jarmark na waldorfu byl tentokrát velmi andělský. Andělíčci poletovali nad hlavami návštěvníků, posedávali ve chvojí a po zábradlí, ale především andělé procházeli po škole, zvali přítomné ke sledování doprovodných akcí, krotili čertíky, kteří se neustále snažili pronikat do zapovězených prostor, zodpovídali dotazy, drželi ochrannou ruku nad nepozornými a vůbec bděli nad zdárným průběhem dne. Ten postupně zpestřila hudba („místní" Astoria Brass, později odpoledne metamorfovaný na Astoria Band, děti z prvního stupně a „přespolní" Stašovský sboreček), tanec (Kamýčan a Kamýčánek – též milí „přespolní" hosté) a divadla pro děti větší i malinké. Kromě externích prodejců, kteří každoročně rozšiřují nabídku nabízeného jarmarečního zboží, si každá třída tradičně uspořádala své prodejní stánky, dílničky a jiná zpestření sama. Letos sklízely velký úspěch např. kolo štěstí, kožedělná dílnička a tzv. umělecká kavárna, kterou si samostatně zorganizovali žáci sedmé třídy. Andělského polaskání se dočkaly i chuťové pohárky – možností bylo nepočítaně ve všech třídách i v jídelně, totiž v hlavní občerstvovací stanici, kterou zajistila devátá třída. Jarmark se uzavřel se stmíváním, andělé se postarali o uvedení školy do provozní podoby, a pak se už vlády ujala tichá, adventní noc...

{gallery}ilustrate/zivot/2015/11/jarmark{/gallery}