Adopce varhanní píšťaly

varhany

Vážení rodiče,

společnost školy na svém posledním sezení projednávala a rozhodla se podpořit jeden zajímavý nápad. Asi víte, že se již několik let střádají peníze na nové velké svatohorské varhany a každý rok se na ně získá od sponzorů okolo 1.000.000Kč. Celé budou stát asi 16.000.000Kč. Nyní lze nově adoptovat varhanní píšťaly a tímto způsobem přispět na jejich výrobu ze slitiny cínu a dalších kovů.

A teď ten nápad. Nabízí se zajímavá příležitost pro naší školu, která sídlí pod Sv. Horou, zapojit se do adopce varhan, jejichž zvuk bude znít několik staletí. Na zakoupené píšťale by byl vyryt nápis "Waldorfská škola Příbram". Ceny píšťal se pohybuji od 7tis. do 150tis. Jedno krásné komorní "A" na horním manuálu druhé oktávy za 8000Kč tam na nás zatím čeká. Když každý přispějeme dobrovolnou částkou, uvedená píšťala bude naše. Učitelům naší školy se již podařilo shromáždit 5000Kč. Pokud se rozhodnete přispět, můžete tak učinit prostřednictvím naší společnosti.
Za naší společnou adopci škola obdrží certifikát o adopci konkrétní varhanní píšťaly a její maketu, která bude ve škole vystavena.

Více informací o sbírce můžete získat na webu Svaté hory: www.svata-hora.cz

Stavba varhan na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=u9NrpiyGwRY