Waldorfská škola Příbram - Poupátkové dění
Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.

co se děje v roce 2018

V našem rodinném centru se díle scházíme každé úterý. Přidala se k nám lektorka Denisa Skalická, která je zkušená organizátorka kurzů Šití bot. Katka Mertlíková se vzdělává v oblasti jógy pro děti. Míša Klímková začla dálkově studovat Učitelství pro MŠ, tedy už podporuje Poupátko spíše z domu správou webu atd. 

Velikonoční jarmark 2017

Naše rodinné centrum se opět zúčastnilo velikonočního jarmarku waldorfské školy Příbram. Měli jsme prodejní místo hned dole v hale. Prodávali jsme šitá zvířátka, jarní věnečky z vlny, makovou panenku s motýlem Emanuelem atd. Byla to krása, moc děkujeme !!!

Vzpomínka na májovou slavnost květen 2015

1Vzpomínka na Májovou slavnost Poupátka, 28.5. 2015

 

Na rozkvetlé louce na okraji Příbrami, jsme se sešli v hojném počtu (11 dospělých a 16 dětí). V kruhu jsme se přivítali a společnou svačinou a ochutnávkou přinesených dobrůtek jsme zahájili májové venkovní setkání Poupátka. Z krásných lučních květů se pletly věnce a dělaly kytice. Mnohé maminky si sbíraly kvetoucí nať kontryhele k usušení na čaj. Poté jsme svolali děti k májce a za zpěvu jarních písniček jsme pentličkami májku oplétali. Májové slunce hřálo a děti si hrály na louce i v blízkém lese u potůčku. Čas plynul příjemně a když si děti vyhrály, byl čas na odchod a rozloučení

 

… Krásný máj – na louce ráj…

2

 

 

3

Letní sborníček

 Poupátko vydalo pro jánskou dobu malou knížku říkadel, písniček, receptů, prstovek, atd.

 Ke stažení je k dispozici zde (formát .pdf).