RC PouPÁTKO otevřeno od 6.9.

Naše rodinné centrum pro děti 0-4 roky bude v tomto školním roce otevřeno od úterý 6.9. 9-12 hodin, na programu  bude Hravé úterý.

Dále bude tak, jak je uvedeno na našich stránkách. Krom Hravých úterků nabízíme Tvořivé čtvrky (ob týden), Podpůrnou skupinu pro těhotné, Setkávání nosících maminek, Kurzy šátkování (21.9.) a od října přibyde novinka Cvičení maminek s miminky v šátku (středy dopoledne). Taky chystáme opět Kurz šití panenek s Hanou Ženíškovou (nejspíš 1.10), budeme šít tentokrát zdravější alternativu k barbie - baletku (zajemci pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Moc se na vás těšíme, jste srdečně zváni!!!

 

Michaela Klímková

Přihláška pro děti z jiných mateřských škol pro umístění dětí v době letního provozu

Potřebujete potvrzení od lékaře které v období od 1. do 31. května doneste do mateřské školy spolu s kopií evidenčního listu. Přihlášku naleznete zde.

Kurz vázání dětí do šátku v rc poupátku 28.1.

Zveme vás na kurz, kde se pod vedením lektorky šátkování naučíte správné úvazy šátku. Vhodné pro těhotné ženy, maminky s dětmi, tatínky, babičky.... Dozvíte se informace o tom, jak přínosné je nošení dětí na srdci pro vás i miminko. Jak podporuje tento kontakt vývoj dítěte, co si obléct na sebe, jak obléct dítě, ať už je teplo nebo zima... Naučíte se základní úvaz - kříž s kapsou uvnitř a úvazy na záda u větších dětí. Vše si nejprve individuálně vyzkoušíte na manipulační panence a následně se svým dítětem. Pokud ještě nemáte vlastní šátek, ráda vám ho nakurzu zapůjčím.

 

Max.počet účastníků je 5 osob, více info na mailu, tel. či facebooku.

Na kurz je nutné si předem rezervovat místo na tel. 777 690 123.

 

kdy: čtvrtek 28.1. 9:30-11:30

kde: v prostoru RC Poupátka v domečku družiny waldorfské školy

 

Těším se na vás! Markéta Pavlásková ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.facebook.com/šátkovánípříbram

Setkávání podpůrné skupiny pro těhotné a čerstvé maminky v rc poupátku

Milé ženy,

naše rodinné centrum si splnilo sen a rozšířilo program o Setkávání podpůrné skupiny těhotných žen!

Toto přání vzniklo z pocitu potřeby v našem regionu nabídnout opravdovou podporu těhotným ženám a miminkům ještě. než se narodí a také v nejrannějším věku dětí. Vše v duchu zdravého těhotenství, přirozeného porodu, bondingu a kontaktního, laskavého rodičovství. Neboť i to patří k základní podpoře rodin. Setkávání budou probíhat pravidelně dále kazdou 2. středu v měsíci od 18 hod., setkání trvá asi 2-3 hodiny.  Jste srdečně zváni, budeme také vděčné za šíření této informace k dalším těhotným ženám...

 

Naše setkávání je vlastně neformální přípravou na vědomý porod a mateřství skrze sebe-poznávání a sdílení. Také se zaměříme na naladění na miminko, což je pro mnohé těhotné moc přínosné. Dokud je miminko v bříšku je velmi prospěšné, ale přitom při vytíženosti maminky těžké, se na děťátko pravidelně napojovat. Společně relaxujeme, povídáme a příjemně posedíme u šálku čaje. Určeno pro těhotné ženy (mohou přijít i s budoucími tatínky), případně i čerstvé maminky s miminky. Náplň posezení se odvíjí od individuálních potřeb zůčastněných. Téma bude zveřejňováno v programu. Lektorkou je Lucie Kušnírová, tel. 604 554 025

 

Setkání podpůrné skupiny pro těhotné v rc poupátku!!!

Milé těhulky, zveme vás na první setkání podpůrné skupiny, ve středu 9.12. od 18 hodin. Čeká nás relaxace, naladění na miminko a ženské sdílení. Těšíme se! Za RC poupátko Lucie Kušnírová, kontakt 604554025

Tvořivé čtvrtky v RC Poupátku

Milí rodiče nejmenších dětí,

s radostí vám oznamujeme, že naše centrum opět rozšiřuje svou činnost!

Zveme vás na pravidelné Tvořivé čtvrtky, které budou dvakrát měsíčně a povede Katka Mertlíková, maminka, jež je zkušená v šití hraček, waldorfských panenek, postaviček na stůl ročních dob a dekorací z přírodních látek a vlny.

 

Kdy: každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci, začínáme tento čtvrtek 5.11. 2015

       8:30 - 11 hodin

Kde: RC Poupátko, v domečku družiny waldorfské školy, který se nachází v zahradě Kličkovy vily

 

Kontakt: Kateřina Mertlíková 777017398

Sraz nosících maminek v rc poupátku

Milí rodiče nejmenších dětí,

s radostí vás zveme na Sraz nosících maminek v RC Poupátku

kdy: čtvrtek 8.října 2016 9-11.45 hod

kde: domeček družiny naší školy, který se nachází na zahradě MŠ Kličkova vila (přístup je brankou ze zahrady školy, hned za hřištěm)

kdo: srazík pořádá už zkušená lektorka Markéta Pavlásková, Dis (pořádá pravidelně kurzy vázání šátku v Příbrami a zabývá se také tancem s miminky v šátku)

program: setkání s nosícími maminkami, sdílení zkušeností, lze si osahat, případně si lze vyzkoušet různé šátků a nosítek. Pokud chcete, vezměte si i pohodlné oblečení, zatancujeme si s dětmi na srdci.

 

Jsme moc rády, že se nám podařilo navázat s Markétou spolupráci, protože si už delší dobu přejeme v rámci Poupátka nabídnout také akce pro těhotné a maminky s miminky. Těšíme se na vás!

 

Kontakt: Markéta Pavlásková 777 690 123

              Michaela Klímková 731 517 481

 

RC Poupátko přestěhováno a opět v provozu

Milí rodiče,

RC Poupátko po prázdninách otevřelo hned 1.9.2015 a opět bude fungovat pravidelně každé úterý 9-12 hodin. Díky dobrotě naší školy jsme se opět mohli vrátit do původních krásných prostor domečku na zahradě Kličkovy vily (je v něm i družina)!!! Toto nás velmi těší a doufáme, že tam vydržíme co nejdéle...

Těšít se také můžete opět na naši účast na akcích školy, konkrétně na Waldenu a jarmarcích.

Pokračovat budou i pravidelné akce venku v přírodě, které probíhají obvykle jednou měsíčně a informujeme o nich na webových stránkách Poupátka a školy.

Děkujeme za podporu a těšíme se na rodiče s malými dětmi, kteří jsou u nás vždy vítáni...

 

Michaela Klímková, Lucie Kušnírová

Svatojánská zahradní slavnost rc poupátko

Zveme vás na Svatojánskou zahradní slavnost RC Poupátko

 

Kdy: středa 17.6.2015 15.30-18 hodin

Kde: zahrada rd Mertlíků, Zdabořská 85

 

Co budeme dělat: čeká nás svatojánský oheň se zpěvem písní

                           opékání tradičního těsta na ohni

                           čaj ze 7 bylin

                           originální dílna květinové plátno

 

Adresa pro parkování: Táborská ulice (z ní projdete ulicí V Soudce na Zdabořskou, cesta bude značená šipkami na cestě a barevnými fáborkami)

Cesta MHD: bus č.6 zastávka Zdaboř

 

S sebou: hrnek na čaj a něco dobrého na společnou svačinku

 

Účast hlašte předem na náš mail nebo telefon : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 731517481

Májová slavnost poupátka

Milí rodiče,

zveme vás a vaše dětičky na další měsíční akci RC Poupátko v přírodě, tentokrát

Májovou slavnost

kdy: ve čtvrtek 28.5.2015 15-17 hodin

kde: rozkvetlá louka na kraji Příbrami

adresa pro parkování - Na Kocábě 141-143, Příbram

zastávka MHD: Příbram Nová Hospoda

odtud půjdeme asi 5OOm po cestě označené barevnými fáborkami na louku

 

co budeme dělat: plést věnečky z květim, oplétat májku barevnými pentlemi, zpívat jarní písně, hrát venkovní hry typu Zlatá brána, děti si užijí pobyt v přírodě

 

s sebou: deku na sezení, občestvení a pití, uděláme si společnou svačinku

starší sourozenci vítáni

akce proběhne pouze za příznivého počasí

 

Lucie K. a Michaela K., kontakty 731 517 481, 604 554 025

 

 

rc poupátko pořáda první měsíční akci - velikonoční procházka

Zveme všechny rodiče malých dětí na velikonoční procházku po Svaté hoře, která se uskuteční ve čtvrtek 16.4..

Sraz je na louce u Mariiny studánky v čase 15-15:30 hodin, předpokládané ukončení je v 17:30.

Děti budou čekat pečlivě schovaná hnízdečka, kde jim jarní králičci schovali žemličky... osvěžíme se tedy starý velikonoční zvyk. Poté si nasbíráme první jarní bylinky a užijeme si s dětmi hodně radostné nálady z pobytu venku. Starší sourozenci jsou vítáni.

Těšíme se na vás, hlaste se prosím předem formou sms na tel. 731 517 481. Děkujeme!

W LESE otevřen od 2. září

Lesní klub W LESE zahájil svou činnost 2. září. Více informací se dočtete na jeho stránkách.

Poupátko začíná 3. záři

Poupátko začíná v úterý 3. září a bude opět pravidelně v úterý a ve čtvrtek od 9.15 - 12 hodin v družině waldorfské školy. Maminky i tatínci s dětmi jsou srdečně zváni!

Kontaktní osoby:

Kateřina Mertlíková tel.: 777 017 398

Michaela Klímková tel.: 731 517 481