Waldorfská škola Příbram chce být společenstvím utvářejícím sebevědomou, tvůrčí a zodpovědnou lidskou bytost,
schopnou s láskou a moudrostí v srdci aktivně ovlivňovat společnost a svět kolem nás.

Informace k přijímacímu řízení - důležité!

 
MILÍ UCHAZEČI O OBOR KOMBINOVANÉ LYCEUM A REPRODUKČNÍ GRAFIK,
 
ZMĚNILI JSME TERMÍN PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ. TÝKÁ SE TĚCH Z VÁS, KTEŘÍ SE CHYSTAJÍ K 2. KOLU V 1. ŘÁDNÉM TERMÍNU. PŮVODNÍ TERMÍN BYL STANOVEN NA 15. 5. 2019, NYNÍ JE 26.4. 2019 OD 9.00 V HORNICKÉ ULICI.
 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, KOLEGIUM ŠKOLY
 

O mateřské škole

„Děti jsou omlazujícím pramenem každého lidského společenství. Ony jsou silou, která neustále obnovuje tento svět. Nic menšího."
(z knihy Výchova začíná vztahem, Daniel Wirz)

V roce 2003 vzniklo z iniciativy rodičů při Waldorfské škole Příbram rodinné centrum Poupátko. Zde se vytvořil zárodek budoucí třídy Sedmikráska, která v letech 2005 až 2014 působila při mateřské škole v Jungmannově ulici a od začátku pracovala na principech waldorfské pedagogiky. Ve školním roce 2013/14 existoval pro děti při Společnosti waldorfské školy Příbram,z.s lesní klub W-lese.

V lednu 2015 došlo k otevření nové dvoutřídní mateřské školy, která je součástí Waldorfské školy Příbram. Třídy Sedmikrásku a Mateřídoušku navštěvuje celkem 36 dětí a pracují zde tři učitelky.

Mateřskou školu najdete v blízkosti areálu Waldorfské školy, na náměstí Dr.Josefa Theurera v zrekonstruované historické budově.

Stráně Svaté Hory, na jejímž úpatí se mateřská škola nalézá, poskytují dětem ideální podmínky pro vycházky a hry v přírodě.

 

IMG 0944

Uložit

Uložit

Uložit

Novinky v mateřské škole